A gyaru az amerikai angol gal szóból származik, melynek jelentése girl, azaz lány. Az elnevezés még 1970-ből származik egy farmermárka után, melynek szlogene: "Nem bírok férfiak nélkül élni."
A tinédzserek és a korai 20-as éveiket élő nők lettek fogyasztói a farmernek, majd az 1980-as évek végefele csökkent a kereslet.
A japán gyaru divat napjainkban is jelen van. Altalában 15 éves kortól lehet valaki Gyaru, persze nincs megszabva pontosan.
Népszerű ágai:
- Gyaru-kei: Ez a kategória a 2003-as év környékén született meg. Jellemzői közé tartozik az Amekaji, Saike, Bohém, Rokku és a Haady. Az Egg, Ranzuki, Popteen és a PopSister magazin is ezt a divatot helyezi előtérbe. A férfi megfelelője a GyaruO, számukra a Men's Egg magazin készül.
- Hime-gyaru: Ez az ág még japánban is elég új, körülbelűl 2-3 éve van jelen. A lányok úgy öltözködnek mint a hercegnők, ötletet merítve a francia Maria Antoinette (Mária Antónia) öltözködéséből. Olyan márkák ruháit viselik, mit például a Liz Lisa és a Jesus Diamante.
- Kogyaru: Az iskolás lányok viselete. A jól ismert iskolai egyenruha feldobva, rövid szoknyával és legyűrt térdzoknival.
A többi ágát nem sorolnám fel, mivel már rég kimentek a divatból, Japánban már ósdinak számítanak (pl.ganguro, manba...stb.)
Para-Para
Shibuya 109
Rendeljünk ruhákat!
Inspirációk
Modellek blogjai
Egg Store
Tippek az iskolába |